Zaznacz stronę

Koper włoski

Nie tylko w kuchni.

Doskonale znany w kuchni koper włoski ma intensywny aromat, przez co często jest dodawany do zup czy dań warzywnych. Niewiele osób wie jednak, że koper włoski ma dużo niesamowitych składników takich jak: potas, żelazo, wit. A, B, C, wapń i magnez.
Dzięki swoim niesamowitym substancjom koper włoski jest doskonałym lekiem, podobnie, jak inne polskie zioła.
Dzięki swojemu bogatemu składowi koper doskonale działa wykrztuśnie. Rozrzedza zalegającą w płucach flegmę, dzięki czemu łatwiej ja wykaszleć. Koper zaleca się stosować przy chorobach układu oddechowego.
Bardzo cenny jest również olej z kopru, ma on bowiem właściwości bakteriobójcze i przeciwpasożytnicze. Ostatnim z super właściwości kopru jest działanie przyspieszające i ułatwiające trawienie.
Koper stał się również popularny w ramach leczenia kolek u małych dzieci, warto jednak pamiętać, że podawanie herbatki z kopru należy skontaktować z lekarzem dziecięcym ze względu na jego właściwości estrogenne. Koper, tak jak wszystkie zioła ma cudowne właściwości lecznicze i aromat jednak zawsze warto mieć na uwadze, że może zaszkodzić niemowlakowi a u dorosłej osoby wywołać reakcję alergiczną.