Zaznacz stronę

Liść pokrzywy

Pokrzywa

      Znienawidzona przez wszystkich ogrodników oraz dzieci bawiące się beztrosko na dworze. Niejednokrotnie zapewne, gdy doszło do poparzenia przez liście pokrzywy, mieli Państwo okazję usłyszeć, że to na zdrowie. Cóż, choć poparzenie przez pokrzywę powoduje nieprzyjemne pieczenie i swędzenie w miejscu poparzenia, nie da się ukryć, że ma ona również mnóstwo właściwości, za które należy ja pokochać.
      Pokrzywa dorobiła się świetnej opinii dzięki swojemu zbawiennemu działaniu na włosy. Codzienne picie jednego kubka przez dwa tygodnie znacznie ograniczy wypadanie włosów, jeżeli nie pomoże, należy zrobić badanie hormonalne. Czemu tylko 2 tygodnie? Pokrzywa działa mocno odwadniająco, dlatego jeden kubek dziennie przez 2 tygodnie to maksimum, po którym należy zrobić minimum tygodniową przerwę. Dobrze przy takiej kuracji, starać się jak najbardziej uzupełniać płyny. Fakt, że pokrzywa odwadnia organizm, ma również swoje dobre strony, działa silnie moczopędnie, dzięki czemu super wpływa na pęcherz, jego oczyszczanie. Zaleca się pić pokrzywę w przypadku chorób zapalenia pęcherza oraz kamicy nerkowej.
      Na koniec oddam, że sprawdzi się świetnie przy problemach z trawieniem, biegunce i nieżycie żołądka i jelit. Uspokoi i wyreguluje system trawienny.
      Dla wielu osób smak pokrzywy jest okropny, jednak herbatę z pokrzywy można wzbogacić o owoce czy miód, co z pewnością poprawi jej specyficzny smak.